Informacje o Google Books
Przegląd
Przemyślenia i opinie
Pomoc ogólna

Program partnerski
Dla wydawców i autorów
Przystąp teraz
Pomoc dla partnerów

Program biblioteczny Library Project
Przegląd
Biblioteki współpracujące
Pomoc dla bibliotekarzy

Sprawdzone metody dla wydawców i autorów

Bezpłatne promowanie książek w Google
Zdobądź nowych czytelników za pomocą programu Google Books. Przystąp do programu partnerskiego Google Books. Zarejestruj się teraz.
Jesteś już partnerem programu Book Search? Zapoznaj się ze wskazówkami na stronie Sprawdzone metody w Centrum pomocy dla partnerów, aby dowiedzieć się, jak najlepiej korzystać z programu Book Search dla własnych celów. 
Lepiej wykorzystaj posiadany budżet. Skorzystaj z programu AdWords.
Za pomocą programu AdWords możesz prowadzić ukierunkowane kampanie reklamowe, dzięki którym każda z Twoich książek zostanie zaprezentowana tym czytelnikom, którzy najprawdopodobniej ją kupią. Ukierunkuj kampanię według słów kluczowych, geografii, tematu i/lub witryny internetowej. Utwórz kampanię testową.
Utrzymuj zainteresowanie czytelników między publikacjami książek
Rozpocznij dialog z czytelnikami przez utworzenie bloga. Obejrzyj prezentację usługi Blogger.
Dowiedz się, jak skierować więcej ruchu do Twojej witryny
Skorzystaj z tych łatwych w użyciu narzędzi w celu umożliwienia łatwiejszego przeszukiwania i indeksowania Twojej witryny przez Google. Rozpocznij teraz.

Śledź odwiedziny swojej witryny i sprawdź, co się podoba, a co się nie podoba odwiedzającym
Google Analytics informuje, które witryny, wyszukiwarki i słowa kluczowe kierują odwiedzających do Twojej witryny oraz w jaki sposób oni z niej korzystają.
Obejrzyj prezentację usługi Analytics.Wszystkie usługi Google razem działają lepiej niż pojedyncza usługa. Ruch przychodzący do naszej witryny zwiększył się o 74%, od kiedy zaczęliśmy korzystać z usług Google Books, AdWords i Analytics.
Hal Hallstein, wydawnictwo Wisdom

Chcesz osiągnąć więcej? Dodatkowe narzędzia Google, które mogą pomóc w promocji książek
 • Czy chcesz sprzedawać książki bezpośrednio za pomocą swojej witryny?
  W ciągu zaledwie kilku minut możesz skonfigurować konto Google Checkout.

 • Zapewnij swoim działom ds. promocji, sprzedaży i marketingu łatwiejszą komunikację i współpracę  
  Usługa Google Apps oferuje funkcje poczty e-mail, kalendarza i współpracy, do których Twoi pracownicy mogą uzyskać dostęp z dowolnego komputera. Przeczytaj historię dotyczącą wydawnictwa Nimble Books.

 • Informuj na bieżąco czytelników o nadchodzących wydarzeniach.
  Teraz użytkownicy mogą subskrybować Twój publiczny kalendarz i uzyskiwać informacje o przyszłych prezentacjach książek i wydarzeniach z udziałem autorów. Więcej informacji o Kalendarzu Google.

 
 • Zainteresuj swoich czytelników filmami wideo 
  Twórz filmy w celu rozpoczęcia kampanii popularyzacyjnej lub aby uatrakcyjnić własną witrynę lub blog. Obejrzyj film wideo na temat tego, jak publikować filmy wideo w YouTube.

 • Utrzymuj kontakt z czytelnikami
  Skorzystaj z usług Google Groups, aby tworzyć grupy internetowe, listy mailingowe oraz biuletyny w formie wiadomości e-mail w celu utrzymania kontaktu z grupami, fanami i sprzedawcami książek. Dowiedz się, co możesz uzyskać za pomocą usług Google Groups.

©2011 Google — Strona głównaWszystko o GoogleOchrona prywatności