Informacje o Google Books
Przegląd
Przemyślenia i opinie
Pomoc ogólna

Program partnerski
Dla wydawców i autorów
Przystąp teraz
Pomoc dla partnerów

Program biblioteczny Library Project
• Przegląd
Biblioteki współpracujące
Pomoc dla bibliotekarzy

Program biblioteczny Google Books Library Project — rozszerzony katalog biblioteczny książek z całego świata

Współpracujemy z kilkoma wielkimi bibliotekami w celu zawarcia ich zbiorów w Google Books i, podobnie jak w katalogu bibliotecznym, pokazania użytkownikowi informacji o książce oraz — w niektórych przypadkach — kilku fragmentów zawierających parę zdań kontekstu otaczającego hasło wyszukiwane przez użytkownika.

Jak wygląda książka w programie bibliotecznym Google Books Library Project?
Gdy użytkownik klika wynik wyszukiwania książki z programu bibliotecznego Library Project, wyświetlamy podstawowe informacje bibliograficzne na temat książki oraz, w wielu przypadkach, kilka fragmentów zawierających parę zdań kontekstu otaczającego hasło wyszukiwane przez użytkownika. Jeśli książka nie jest chroniona prawami autorskimi, możliwe jest wyświetlenie i pobranie jej w całości. W każdym przypadku wyświetlamy linki prowadzące bezpośrednio do księgarń internetowych, w których można kupić daną książkę, oraz bibliotek, gdzie można ją wypożyczyć.

Pełny widok
Widok krótkiego opisu
Podgląd niedostępny

Aby wyświetlić zbliżenie tych stron i dowiedzieć się więcej o funkcjach Google Books, zobacz nasze zrzuty ekranu.

Jaki jest cel tego projektu?
Cel programu bibliotecznego Library Project jest prosty: chodzi o ułatwienie ludziom znajdowania odpowiednich książek — w szczególności tych, których nie można znaleźć w inny sposób, na przykład takich, których nakłady są już wyczerpane — zarazem troskliwie chroniąc prawa autorskie wydawców i autorów. Naszym ostatecznym celem jest współpraca ze wszystkimi wydawcami i bibliotekami w celu utworzenia kompletnego, wirtualnego katalogu bibliotecznego, umożliwiającego wyszukiwanie wszystkich książek we wszystkich językach, ułatwiającego użytkownikom znajdowanie nowych książek, a wydawcom — nowych czytelników.

©2011 Google — Strona głównaWszystko o GoogleOchrona prywatności