Informacje o Google Books
Przegląd
Przemyślenia i opinie
Pomoc ogólna

Program partnerski
Dla wydawców i autorów
Przystąp teraz
Pomoc dla partnerów

Program bilbioteczny Library Project
Przegląd
Biblioteki współpracujące
Pomoc dla bibliotekarzy

Historie sukcesu partnerów

GRADA Publishing dzięki Google Books zdobywa nowych klientów!
GRADA

O wydawnictwie Grada Publishing

Wydawnictwo literatury fachowej Grada Publishing powstało w 1991 roku. Pierwotnie było orientowane na literaturę komputerową, na którą wtedy było u nas znaczne zapotrzebowanie. W krótkim czasie Grada zaczyna orientować się na wspieranie kształcenia również w innych dziedzinach. Stopniowo wyprofilowało się sześć samodzielnych redakcji: redakcja literatury ekonomicznej, redakcja księgowości i podatków, oczywiście redakcja komputerowa, następną redakcją z najszerszą ofertą tematyczną jest literatura techniczna i inna, w końcu redakcja medycyny oraz redakcja psychologii.

Po osiemnastu latach działalności możemy pochlubić się wydaniem już ponad 4000 tytułów. Co roku wprowadzamy na rynek około 400 nowości w ponad 30 dziedzinach i 90 seriach edycyjnych.

Nasi czytelnicy mogą kupować książki nie tylko w księgarniach i w dużych sieciach handlowych w całych Czechach i Morawach, ale również w sąsiedniej Słowacji. W Bratysławie ma siedzibę partnerska Grada Slovakia, która zapewnia dystrybucję kompletnej produkcji wydawnictwa na całym terytorium Słowacji.

Nowe książki są regularnie przedstawiane na stronach prasy codziennej i specjalistycznej oraz w ramach różnych działań reklamowych, znaczny nacisk kładziemy też na akcje prezentacyjne wydawnictwa w ramach specjalistycznych zjazdów, sympozjów i wystaw. O wszystkich nowościach, ogólnej produkcji i innych działaniach informuje systematycznie aktualizowana witryna internetowa spółki.

Filozofia marketingowa wydawnictwa Grada opiera się o fakt, że „nie tylko zawodem człowiek żyje“, dlatego oprócz całego szeregu publikacji fachowych autorstwa naszych i zagranicznych czołowych specjalistów w danych dziedzinach wydajemy również książki o orientacji popularno-naukowej i z tematyką orientowaną na najróżniejsze upodobania naszych czytelników.

Wezwanie/Dostęp

Głównym celem było przybliżenie książek wydawnictwa Grada szerokiemu społeczeństwu za pośrednictwem Google, to znaczy drogą elektroniczną, oraz niewątpliwie zdobycie nowych klientów. Usługa „Google Books“ nam rzeczywiście umożliwiła dotarcie do nowej grupy klientów, z którą do tej pory nie komunikowaliśmy. Pomogła też niezdecydowanym klientom w procesie zakupu. Korzystanie z tej usługi nam, oczywiście, pomogło w zwiększeniu zysków i ulepszeniu oferowanych usług.

O usłudze „Google Books” dowiedzieliśmy się bezpośrednio od przedstawicieli firmy Google w RCz, którzy skontaktowali się z nami w czerwcu 2007 r. Nowa usługa nas tak zainteresowała, że pierwsze książki umieściliśmy na niej jeszcze w sierpniu tego samego roku. Miesiąc sierpień 2007 r. jest zatem datą, od której wykorzystujemy „Google Books“.

W ciągu całego okresu współpracy w usłudze „Google Books“ umieściliśmy ok. 1200 książek z naszego asortymentu, liczba ta w przybliżeniu odpowiada 65 % całego asortymentu wydawnictwa Grada Publishing. Na przyszłość planujemy umieszczenie całej oferty książek na stronach Google Books.

Wydawnictwo Grada wykorzystuje regularnie narzędzia marketingu on-line, usługa ta była zatem pożądanym rozszerzeniem tych narzędzi.

Cel: rozszerzenie form sprzedaży

Wydawnictwo Grada Publishing zaczęło aktywnie wykorzystywać usługę „Google Books“ w 2007 roku. Trzy lata współpracy nam, oprócz następnej możliwości prezentacji naszych tytułów, przyniosło dziesiątki tysięcy nowych klientów. Rekapitulując efekty mogę stwierdzić, że obecnie mamy w ciągu miesiąca kilka tysięcy przejrzanych książek i w ciągu całego okresu naszej współpracy i korzystania z usługi „Google Books“, ta imponująca liczba wzrosła na ponad 2 mln przejrzanych książek, to znaczy ok. 30 mln. Przeczytanych stron.

Również reakcje naszych klientów jednoznacznie są na korzyść prezentacji książek za pośrednictwem usługi „Google Books“. Z takich wyników jesteśmy zadowoleni i jesteśmy gotowi rozwijać naszą współpracę.

©2011 Google — Strona głównaWszystko o GoogleOchrona prywatności