Informacje o Google Books
Przegląd
Przemyślenia i opinie
Pomoc ogólna

Program partnerski
Dla wydawców i autorów
Przystąp teraz
Pomoc dla partnerów

Program bilbioteczny Library Project
Przegląd
Biblioteki współpracujące
Pomoc dla bibliotekarzy

Historie sukcesu partnerów

Google Books umożliwia wydawnictwu Arcadia Publishing dotarcie do nowych nabywców kilku tysięcy tytułów
Arcadia

Wydawnictwo Arcadia Publishing, dysponujące katalogiem ponad 3000 tytułów drukowanych, jest czołowym wydawcą publikacji z dziedziny historii lokalnej i regionalnej w USA. Arcadia korzysta z najnowocześniejszej technologii tworzenia publikacji historycznych w małych niszach lokalnych, takich jak serie „Images of America”, „Campus History”, „Then and Now” oraz „Corporate History”. Firma, założona w roku 1993, zatrudnia 70 osób w centrali w Mt. Pleasant w Karolinie Południowej i czterech biurach regionalnych. Arcadia zazwyczaj wydaje około 500 nowych tytułów rocznie.


„Zgłosiliśmy całą aktualnie dostępną ofertę wydawniczą i zazwyczaj co tydzień dosyłamy nowe książki... Nasze doświadczenia są jak dotąd niezwykle pozytywne. Bardzo łatwo było się zarejestrować w programie i rozpocząć korzystanie z niego”.

Kate Everingham
Dyrektor ds. sprzedaży

Wyzwanie

Jako wysoko nakładowy wydawca publikacji specjalistycznych, Arcadia miała przed sobą dwa istotne wyzwania. Jednym z nich jest lokalny charakter oferty. „Wydajemy książki interesujące nie tylko dla osób mieszkających na obszarze, którego dotyczy publikacja, lecz również tych, które kiedyś na nim mieszkały, pragną na nim zamieszkać lub których rodziny kiedyś na nim mieszkały” — mówi dyrektor ds. sprzedaży, Kate Everingham. „Zazwyczaj jednak jedyną metodą kierowanego marketingu jest sprzedawanie książki w miejscowych księgarniach, które z pewnością nie docierają do wszystkich tych grup klientów”. Drugim wyzwaniem jest liczba tytułów, które wydaje Arcadia — zazwyczaj od 8 do 10 nowych książek tygodniowo. „Nasz marketing jest oparty na fakcie, że czytelnicy wiedzą, iż specjalizujemy się w tytułach lokalnych. Nie możemy przyjąć założenia, że ktokolwiek słyszał o którymkolwiek tytule. Niełatwo jest prowadzić skutecznie marketing tak ogromnej oferty wydawniczej”.

Arcadia ma wewnętrzny zespół koncentrujący się na marketingu internetowym, na który składają się rozmaite działania, takie jak program rekomendacji firmy Amazon, wykorzystanie recenzji i wzmianek w prasie lokalnej oraz bezpośrednie e-mailowe kampanie marketingowe wśród aktualnych klientów.

Rozwiązanie

Gdy zespół Arcadii usłyszał jesienią 2004 roku o Google Books od znajomych z branży wydawniczej, program został szybko dodany do inicjatyw marketingowych wydawnictwa. Everingham wspomina: „Początkowo mieliśmy w firmie pewne wątpliwości, czy to będzie zgodne z naszymi bieżącymi umowami, ale jednogłośnie uznaliśmy, że nasza standardowa umowa zezwala nam na wykorzystanie pewnej części treści do promowania tytułu. W Google Books na każdej stronie widać wyraźnie informacje o ochronie praw autorskich, więc byliśmy bardzo zadowoleni”. Arcadia zgłosiła wszystkie najważniejsze tytuły, a następnie zgłaszała każdy tytuł dostępny w ofercie wydawnictwa.

Google Books to atrakcyjna „metoda zwiększania widoczności i świadomości marki Arcadia, co prowadzi do zwiększenia znajomości naszych tytułów” — mówi Everingham. „Mamy nadzieję, że to z kolei zwiększy sprzedaż. Google Books
umożliwia nam prowadzenie marketingu naszych książek poza łatwymi do przewidzenia, ograniczonymi obszarami lokalnymi, w których na pewno znajdują się zainteresowani nimi czytelnicy”.


„Google Books umożliwia nam prowadzenie marketingu naszych książek poza łatwymi do przewidzenia, ograniczonymi obszarami lokalnymi, w których na pewno znajdują się zainteresowani nimi czytelnicy”.

Kate Everingham
Dyrektor ds. sprzedaży

W tej chwili Arcadia ma ponad 1000 tytułów w Google Books, a wkrótce zgłosi dodatkowy 1000. „Zgłosiliśmy całą aktualnie dostępną ofertę wydawniczą i zazwyczaj co tydzień dosyłamy nowe książki” — mówi Everingham. Dodaje też, że chociaż jest za wcześnie na rejestrowanie konkretnych wyników, Google Books „wydaje się bardzo skuteczną metodą. Nasze doświadczenia są jak dotąd niezwykle pozytywne. Bardzo łatwo było zarejestrować się w programie i rozpocząć korzystanie z niego”.

Pytana o inne aspekty programu Google Books, Everingham mówi „Jest niezwykły — trudno go porównać z innymi internetowymi programami marketingowymi”. Dodaje, że „Dla większości internautów Google jest domyślną wyszukiwarką, więc gdy wyszukujesz nazwę miasta, my pojawiamy się na naprawdę wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, a to jest dla nas bardzo dobre. Mamy możliwość skierowania internautów do naszych książek i umożliwiania im zakupu, co jest dla nas bardzo korzystne”.

Informacje o Google Books

Program Google Books umożliwia wydawcom promowanie książek w Google. Google skanuje pełny tekst tytułów wydawców uczestniczących w programie, dzięki czemu użytkownikom Google wyświetlane są książki dopasowane tematycznie do wyszukiwanych przez nich haseł. Gdy użytkownik kliknie wynik wyszukiwania dotyczący książki, wyświetlana jest strona internetowa z serwera Google, na której widnieje zeskanowany obraz odpowiedniej strony książki. Każda strona zawiera także wiele linków „Kup tę książkę” umożliwiających użytkownikom zakupienie książki w księgarniach internetowych. Użytkownikom możemy ponadto wyświetlać na tych stronach kierowane kontekstowo reklamy Google AdWords. Wydawcy otrzymują część przychodów uzyskanych z reklam wyświetlanych na stronach z ich treścią.

©2011 Google — Strona głównaWszystko o GoogleOchrona prywatności