Krople czary: poezye

Przednia okładka
1865 - 79
 

Co mówią ludzie - Napisz recenzję

Nie znaleziono żadnych recenzji w standardowych lokalizacjach.

Wybrane strony

Spis treści

Inne wydania - Wyświetl wszystko

Kluczowe wyrazy i wyrażenia

Popularne fragmenty

Strona 73 - Do pokoleń wszechbudowy! Poznaj cały świat, pielgrzymie, Ale znaj ojczyznę twoją, Wiedz, co w niej świętości drzymie, Byś się modlić mógł w jej imię, By ci ona była zbroją — Byś się czynu modlił dobą, A czyn modlił się za tobą!...
Strona 74 - Do pokoleń wszechbudowy ! . . • Poznaj cały świat pielgrzymie, Ale znaj ojczyznę, twoją, Wiedz, co w niej świętości drzymie, Byś się modlić mógł w jej imię, By Ci ona była zbroją Byś się czynu modlił dobą, A czyn, modlił się — za tobą!
Strona 3 - Wstań, a zmierz Kościół Boży, i ołtarz, i modlące się w nim, a sień., która jest przed kościołem, wyrzuć precz, a nie mierz jej, albowiem dana jest poganom, a miasto święte deptać będą 24 mieniące.
Strona 50 - Kiedy młódź Belwederu posąg otoczyła, Twarz się jego od świateł blasku rozogniła, Zdał się ożyć! znów gotów do wielkiego dzieła I wołać z orlętami: „Jeszcze nie...
Strona 73 - Nic nie widział w swej podróży, Choć deptał prochy Babelu... W Białowieży puszcz on szumie Nie ułoży do snu głowy, Ani w ukraińskiej dumie Wzieci ponad brzeg dnieprowy!

Informacje bibliograficzne