Rys dziejów piśmiennictwa polskiego

Przednia okładka
W druk. J. Czecha, 1858 - 151

Z wnętrza książki

Co mówią ludzie - Napisz recenzję

Nie znaleziono żadnych recenzji w standardowych lokalizacjach.

Inne wydania - Wyświetl wszystko

Kluczowe wyrazy i wyrażenia

Popularne fragmenty

Strona 144 - SŁOWNIK języka polskiego obejmujący oprócz zbioru właściwie polskich znaczną liczbę wyrazów z obcych języków polskiemu przyswojonych; nomenklatury tak dawne, jak też nowo w użycie wprowadzone różnych nauk, umiejętności, sztuk i...
Strona 30 - Lekarstwa doświadczone, które zebrał uczony lekarz pana Jana Pileckiego. Ktemu są przydane lekarstwa końskie z ćwiczeniami tegoż lekarza..., etc.
Strona 113 - Prozodya polska, czyli o śpiewności i miarach języka polskiego, z przykładami w nutach muzycznych
Strona 104 - Tauryka, czyli wiadomości starożytne i późniejsze o stanie i mieszkańcach Krymu do naszych czasów, Warszawa 1787; zob.
Strona 68 - Etyki Arystotelesowej, to jest jako się każdy ma na świecie rządzić, z dokladem ksiąg dziesięcioro, Kraków 1618.
Strona 145 - ... właściwie polskich, znaczną liczbę wyrazów z obcych języków polskiemu przyswojonych] nomenklatury tak dawne, jak też nowo w użycie wprowadzone różnych nauk, umiejętności, sztuk i rzemiosł...
Strona 88 - Biblioteka historyków, polityków, prawników i innych autorów Polskich lub o Polsce piszących, Krak.
Strona 64 - Żywoty świętych Starego i Nowego Zakonu na każdy dzień przez cały rok...
Strona 136 - Stanowisko jego jako historyka zupełnie niezawisłe, sposób zapatrywania się na dzieje Polski zupełnie nowy i oryginalny, rzut oka na wypadki pewny i jasny, nadewszystko"ogarnienie ca-=.
Strona 25 - Acta haec sunt cum scenico apparatu in Aula Regia, in praesentia Regis et Reginae. Impressum Grachoviae 1516 in4°*; dotąd druku tego nie odnaleziono 1.

Informacje bibliograficzne