Zestawienie przedmiotów zawartych w 136 tomach Biblioteki Warszawskiej z lat 1841-1874, Część 1

Przednia okładka
Nakładem Redakcyi "Biblioteki Warszawskiej", 1875 - 321

Z wnętrza książki

Co mówią ludzie - Napisz recenzję

Nie znaleziono żadnych recenzji w standardowych lokalizacjach.

Inne wydania - Wyświetl wszystko

Kluczowe wyrazy i wyrażenia

Popularne fragmenty

Strona 192 - Monografia opactwa cystersów we wsi Mogile opracowana i pamięci ubiegłych w r. 1864 pięciuset lat istnienia Akademii Krakowskiej poświęcona (Kraków 1867).
Strona 250 - Miano słowiańskie w ręku jednej familii od trzech tysięcy lat zostające, czyli nie Zendawesta, a Zędaszta, to jest życie dawcza książeczka Zoroastra.
Strona 194 - Krótki historyczno-statystyczny opis miast i wsi w dzisiejszym powiecie krotoszyńskim od najdawniejszych czasów aż po rok 1794, t.
Strona 49 - Przegląd krytyczny rozporządzeń tak zwanego Statutu Wiślickiego, podług przedmiotów ułożony, z uwzględnieniem poprawnej wersyi w dziele pana ZA Helcla podanej iz ocenieniem zdobyczy naukowych, przez jego badania osiągniętych.
Strona 29 - Wiek Stanisława Augusta, uważany pod względem religii i obyczajów, w porównaniu z wiekiem Wazów i Sobieskiego«, w 1860 portret historyczny »Jerzy Niemierzyc«, w 1861 obszerną recenzyę Bartoszewicza .Hist.
Strona 237 - Przykłady i wzory z najcelniejszych poetów i prozaików polskich zebrane i zastosowane do Historyi literatury polskiej opowiedzianej w krótkości dla młodzieży przez Dr.
Strona 185 - Karola X Gustawa króla szwedzkiego trofea i sprzęty stołu, zdobyte przez Stefana Czarnieckiego w 1656 roku; opisane i ogłoszone przez hr. Eustachego Tyszkiewicza Wilno, 1856.
Strona 229 - L. Anczyc; Mali ludzie i ich świat przez Teofila Nowosielskiego; Wieczory domowe. Zbiór zabawek, opisów i powiastek dla nauki i rozrywki dobrych dzieci zebrała Paulina Kraków, wydanie drugie; Powieści żółte (Les Contes jaunes), Wa 1868: Bibi.
Strona 239 - Wzory sztuki średniowiecznej iz epoki odrodzenia po koniec wieku XVII w dawnej Polsce. Podjął się tego kolosalnego zamierzenia kierowany myślą obywatelską: „Będzie to sposób przechowania od zagłady i niepamięci wielu pamiątek dziejowych lub sztuki
Strona 207 - Piśmiennictwo polskie od czasów najdawniejszych aż do r. 1830. Z rękopisów i druków zebrawszy, w obrazie literatury polskiej historycznie skreślonym przedstawił WA Maciejowski" (Warszawa 1851-1352, 3 tomy) odróżnił autor piśmiennictwo od - jak to sam ujął - "będącej jego kwiatem literatury

Informacje bibliograficzne