Inny Jezus, inny duch, inna ewangelia: Kluczowe doktryny Świadków Jehowy w świetle Biblii

Przednia okładka
Logos Media, 1 sty 2013 - 145
5 Recenzje
Nie weryfikujemy opinii, ale staramy się wykrywać i usuwać fałszywe treści

Natura Chrystusa, Duch Święty i przesłanie ewangelii – co na te tematy mówi Strażnica? A czego nauczają kościoły chrześcijańskie? Które doktryny wytrzymają próbę solidnej analizy Biblii?

„Autor podejmując się polemiki z niektórymi naukami Świadków Jehowy wykazał się dużą znajomością zarówno nauk, jak i sposobu myślenia Świadków Jehowy. Dzięki temu przedstawienie zdrowego nauczania biblijnego jest w moim odczuciu bardzo skuteczne”.

Paweł Szewczyk
Chrześcijański Ośrodek Edukacyjny „Berea”, Filia w Krakowie

„Wielu chrześcijan znajdzie w tej pracy pomoc do prowadzenia dialogu i zwiastowania ewangelii Świadkom Jehowy oraz tym, którzy opuścili ich organizację. Jestem przekonany, że książka ta może też pomóc Świadkom Jehowy, zwłaszcza tym, którzy nie boją się poddać rewizji swoich przekonań”.

Krzysztof Gołębiowski
Chrześcijański Ośrodek Edukacyjny „Berea”, Świętochłowice

„Autor w sposób przystępny, klarowny, a zarazem niezwykle wnikliwy i dogłębny omawia kwestie, z którymi zarówno poszukujący prawdy członek organizacji Świadków Jehowy, jak i mający okazję do rozmowy z członkami tej organizacji prawdziwie wierzący chrześcijanin, powinien się zapoznać. Jej lektura pozwala nie tylko ugruntować podstawy wiedzy na temat nauczania Biblii, ale także precyzyjnie rozdzielić pozorną prawdę od rzeczywistej nauki Pisma Świętego, rozpatrywanej w kontekście nauki przenikającej całą Księgę”.

Dr Anna Zamkowska
Katedra Pedagogiki i Psychologii

Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego


Słowa kluczowe: Świadkowie Jehowy, Strażnica, Biblia, apologetyka, doktryna

Co mówią ludzie - Napisz recenzję

Nie weryfikujemy opinii, ale staramy się wykrywać i usuwać fałszywe treści
Recenzja użytkownika - Zgłoś jako nieodpowiednie

Jest to niezwykle cenne opracowanie, którego autor rzetelnie omawia m.in. naturę Chrystusa i Ducha Świętego, a także poddaje krytyce poglądy Świadków Jehowy, wykazując się ich dużą znajomością, a także znawstwem teologii biblijnej. Bardzo polecam pozycję tę i inne książki tego wybitnego teologa! 

Recenzja użytkownika - Zgłoś jako nieodpowiednie

Od lat zajmuję się problematyką świadków Jehowy i cieszę się, że powstają nowe publikacje, które polemizują z doktryną tej organizacji — doktryną, która wypacza Pismo Św. i zasady logicznego rozumowania. Publikacja "Inny Jezus, inny duch, inna ewangelia: Kluczowe doktryny Świadków Jehowy w świetle Biblii" jest napisana językiem bardzo przejrzystym i zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika. Autor wykazuje się gruntowną znajomością Biblii i nauki świadków Jehowy, przez co zachęca do zagłębienia się w lekturę i poznania nowych argumentów, broniących prawdy Słowa Bożego.
Cezary Podolski
 

Wszystkie recenzje 5 »

Informacje bibliograficzne