NATURALNE ZASADY ŻYCIA Magowie, Hermonianie, Ludzie TOM II ZIEMIA Powrót Władcy Magii

Przednia okładka
poswojsku.pl sp. z o.o., 1 mar 2022 - 263
0 Recenzje
Nie weryfikujemy opinii, ale staramy się wykrywać i usuwać fałszywe treści

Astilus, syn Wielkiego Maga Merlina, Ostatni Władca Magii – po unicestwieniu ludzkości na Siódmej Planecie układu Keron, przybył na Ziemię. Z pomocą starodawnej rasy Hermonian, rozpoczął budowę drużyny superbohaterów, którzy gotowi będą na poświęcenie własnego życia dla obrony ludzkości. W przyszłości będą określani jako: Przymierze Dębowego Stołu. Ale nie jest to łatwe zadanie. Jak się okaże, także na planecie zwanej Ziemia, istnieją siły, które planują wyniszczenie rasy ludzkiej, a następnie przejęcie kontroli nad jej niedobitkami. Czy młody mag będzie w stanie sprostać celom wyznaczonym mu przez zmarłego ojca? Przecież płynąca w jego żyłach magia, jest jeszcze słaba. A wielkie czyny wymagają potężnej siły wewnętrznej silnie skorelowanej z Naturą Wszechrzeczy oraz wspaniałych, zgodnie współpracujących sojuszników. Tymczasem wzmocnienie czarodziejskich mocy wymaga czasu oraz systematycznego treningu. Niestety – czas nie jest sprzymierzeńcem Astilusa. Pozostaje go coraz mniej. Zwłaszcza, że zbliża się pierwsza wielka bitwa z ziemskimi siłami nieprzychylnymi planom młodego maga.

Bezgraniczna miłość zakochanych ludzi zderzy się z brutalną siłą oraz krwawą przemocą. Inteligentne istoty, starodawne rasy, wampiry oraz ostatni MAG WIBSERACT – DFOROWIANIN, który spróbuje po kilku stuleciach obudzić powietrznego smoka, korzystając z posiadanych, rodowych, magicznych mocy.

Historie Tomu II łączą w sobie ziemską teraźniejszość z nurtami fantasy i fantastyki naukowej. Magia i technologia statku do podróży międzygalaktycznych Pokorny Dzwon, zderzy się z ziemską technologią oraz ludzką myślą programistyczną. Starożytne elementy niespodziewanie połączą się z działaniami hakerów. Chęć bycia nieśmiertelnym zderzy się z miłością zwykłych ludzi, a ich uczucia staną oko w oko ze śmiertelnym zagrożeniem.

Przekonania, różnorodność, technologia oraz natura w pełnej krasie. Zabiorę Ciebie właśnie tam, do najdawniejszej starożytności oraz obecnej teraźniejszości, a świat magii stanie naprzeciw hakowaniu systemów informatycznych.

Na końcu książki (podobnie jak w Tomie I) znajdziesz opis ras oraz najważniejszych postaci występujących w powieści. Jeżeli chcesz, możesz od tego rozpocząć jej poznawanie. Być może wówczas będziesz mógł/ła łatwiej poruszać się po fabule tej wspaniałej powieści. Ale to tylko i wyłącznie Twoja decyzja :).

Naturalne Zasady Życia to powieść opowiadająca o losach istot ludzkich na kilku planetach. Akcja książki rozpoczyna się na Siódmej Planecie Układu Keron. Wymienione miejsce we Wszechświecie jest pierwszym, na którym doszło do unicestwienia ludzi oraz obalenia ich panowania. Prawdopodobnie jedynym ocalałym człowiekiem Siódmej Planety jest Astilus, syn mitycznego, potężnego maga - Merlina. Tak! Maga Merlina. Jak to się stało, że ten niesamowity ród czarodziei znalazł się w odległej galaktyce? Tego możesz się dowiedzieć w mojej powieści.

Pierwszy tom: Siódma Planeta Galaktyki A Ludzie, jest wprowadzeniem do Natury Wszechrzeczy. Opowiada o Wszechświecie, istotach w nim żyjących oraz Naturalnych Zasadach Życia, ciągle łamanych przez ludzi. Książka rozpoczyna się od opowieści o Astilusie. Młody Mag po śmierci ojca i opanowaniu Siódmej Planety przez trzynogie i trzyrękie Mrony oraz krwiożercze Harpie, opuszcza rodzinną galaktykę, statkiem potrafiącym podróżować Wodnymi Portalami Czasoprzestrzennymi. Syn Merlina trafia na Ziemię, samotny, ale z celem wyznaczonym przez zmarłego ojca: "Zbudować przymierze superbohaterów w celu obrony istnienia ludzkości przed wrogami zewnętrznymi oraz przed własną działalnością ziemskich ludzi." Jak dowiesz się w Tomie 2, do wspomnianej grupy nazywanej: Przymierzem Dębowego Stołu, zaproszony zostanie tylko jeden człowiek, Ziemianin Derek - haker, programista. Pozostali, to osobniki różnych gatunków żyjących na Ziemi, w tym starodawni Hermonianie oraz człowiek, ale pochodzący z odległej planety Faron. Kleosa, bo o nim mowa, poznasz w pierwszym tomie powieści i to wraz z opisem wspaniałej Ceremonii Zespolenia - roślin i zwierząt z osobnikami ludzkimi.

W drugim tomie ZIEMIA Powrót Władcy Magii zostaną wyjaśnione historie superbohaterów budowanego przymierza. A nawet dojdzie do pierwszej bitwy pomiędzy nimi a siłami ziemskiego zła. Oczywiście nie zabraknie także odrobiny magii. A nawet pojawi się mityczny, starodawny Powietrzny Smok.

Tom trzeci to powrót do korzeni ludzkości, z czasów przed stworzeniem obecnie dominujących ziemskich religii. Pradawne bóstwa mogą pomóc, ale czy tak się stanie? Są starzy, znudzeni oraz zniechęceni patrzeniem na niszczenie Naturalnego Porządku Wszechrzeczy. Czy nasi bohaterowie z młodym magiem Astilusem na czele będą potrafili przekonać Pradawnych Bogów do jeszcze jednego wysiłku?

Moja powieść została zaplanowana na 5 tomów:

TOM I SIÓDMA PLANETA Galaktyki A Ludzie

TOM II ZIEMIA Powrót Władcy Magii

TOM III HERMONIAŃSCY HEROSI Starzy Bogowie

TOM IV FARON Odkupienie

TOM V PRZYMIERZE Ostatnia Nadzieja

Uwaga!

Tom I i Tom 2 zostały wydane także razem, jako jedna książka pod tytułem: SIÓDMA PLANETA Powrót Władcy Magii.


 

Co mówią ludzie - Napisz recenzję

Nie znaleziono żadnych recenzji w standardowych lokalizacjach.

Spis treści

Sekcja 1
10
Sekcja 2
21
Sekcja 3
26
Sekcja 4
59
Sekcja 5
81
Sekcja 6
98
Sekcja 7
222
Sekcja 8
236
Sekcja 9
255
Sekcja 10
256
Sekcja 11
257
Sekcja 12
258
Sekcja 13
259
Sekcja 14
260
Sekcja 15
261
Prawa autorskie

Kluczowe wyrazy i wyrażenia

Informacje o autorze (2022)

Dariusz Gołębiowski – kim jestem?

PRYWATNIE:

Mąż kochającej żony, ojciec trójki wspaniałych dzieci.

Miłośnik dwóch milusińskich kotków oraz wspaniałego psa. Proszę uwierz mi na słowo: „zwierzęta z odzysku ;)" (schronisko, ulica, itp.) są kochane! Daj szansę zwierzakowi na zostanie Twoim przyjacielem! Ja dokładnie tak zrobiłem i były to trzy świetne decyzje ;).

Zamieszkały: w Zduńskiej Woli – prawie całe życie.

Urodzony: dawno, dawno temu J, może nawet zbyt dawno ;).

Wykształcenie: Magister Zarządzania i Marketingu plus Studia Podyplomowe Zaawansowane Aplikacje Multimedialne I Ich Zastosowania.

Kultywuje: starodawną, zapomnianą, nieco filozoficzną sztukę pisania powieści, opowiadań oraz wierszy :).

Fan: podróży po górach, ale jedynie latem, jesienią i wiosną :),

Uwielbia: sporty ekstremalne typu szachy lub warcaby ;).

ZAWODOWO:

Pisarz/ Doradca biznesowy/ Trener/ Programista webowy – własna firma od ponad 20 lat.

Twórca między innymi:

·       powieści, opowiadań i wierszy,

·       bajek dla dzieci – m.in. serii bajek dla dzieci – Smok Krolus i Przyjaciele (więcej: www.poswojsku.pl – strona wydawnictwa),

·       książek przygotowujących do kwalifikacji INF.04 Technik Programista ,

·       aplikacji, sklepów, gier i portali internetowych

·       szkoleń oraz materiałów dedykowanych specjalistom biznes/IT,

·       artykułów prasowych i webowych: biznes, edukacja, programowanie,

·       treści informacyjnych i reklamowych dla firm obecnych w internecie. 

Informacje bibliograficzne