Sukcesy samouków - Królowie wielkiego biznesu

Przednia okładka
Andrew Moszczynski Group Sp. z.o.o., 2021 - 628
11 Recenzje
Nie weryfikujemy opinii, ale staramy się wykrywać i usuwać fałszywe treści

Każdy z nas jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Wszyscy rodzimy się z naturalną ciekawością świata, pragnieniem odkrywania, poznawania i tworzenia. Jak to się dzieje, że ta wyjątkowośc, kreatywnośc, radośc i swoboda ekspresji zatracają się gdzieś podczas dorastania i przypadającej na ten czas edukacji szkolnej? Czy powszechne systemy edukacji oparte na oświeceniowym przekonaniu, że wszyscy przychodzimy na świat jako "czysta tablica", którą można dowolnie zapisac, wspierają nasz rozwój i rozwijają nasze zdolności, czy jest wręcz przeciwnie? Czy szkola, próbująca nas uksztaltowac wedlug narzuconego przez system modelu i starająca się nas wpasowac w ramy spolecznych oczekiwań, na pewno jest warunkiem odniesienia sukcesu i spelnionego życia? Nie potwierdzają tego przyklady ludzi, którzy zdolali się wylamac z tego systemu i pójśc wlasną drogą. To samoucy - ci, którzy mimo braku formalnego, systemowego wyksztalcenia odnoszą sukcesy w przeróżnych dziedzinach i branżach, tworząc, wynajdując, unowocześniając, a często wręcz rewolucjonizując życie swoje i wspólczesnych im ludzi, czyniąc je lepszym i latwiejszym.


Książka "Sukcesy samouków - Królowie wielkiego biznesu" zawiera pięcdziesiąt biogramów nieprzeciętnych ludzi - przedsiębiorców samouków, którzy często wbrew ciężkim warunkom, biedzie i brakowi szkolnej edukacji odnieśli w życiu wielkie sukcesy, w sposób zasadniczy wplywając na świat, jaki znamy. Niech będą one dla Ciebie dowodem na to, że spelnione życie i sukces zależą przede wszystkim od pracy i samodzielnego rozwoju, a nie od formalnego wyksztalcenia.


W książce przeczytasz o następujących postaciach: Karl Albrecht, Isak Andic, Giorgio Armani, Mary Kay Ash, Tomasz Bata, Albert-René Biotteau, Jean-Claude Bourrelier, Richard Charles Nicholas Branson, Ettore Bugatti, Andrew Carnegie, Gabrielle Bonheur Chanel, Natan Darty, Jean-Claude Decaux, John Paul DeJoria, Walt Disney (Walter Elias Disney), Jack Dorsey, Henry Ford, Amancio Ortega Gaona, William (Bill) Henry Gates III, Amadeo Peter Giannini, Hyman Golden, William Thomas Grant, David Green, Joyce Clyde Hall, Keneth A. Ken Hendricks, Milton Snavely Hershey, Sōichirō Honda, Steve Jobs, Henry John Kaiser, Ingvar Kamprad, Kerkor "Kirk" Kerkorian, Rajmund Albert (Ray) Kroc, Carl Lindner Jr, Marcus Loew, Konosuke Matsushita, Werner Arthur Arnold Otto, Wolfgang Puck, Yves Rocher, John Davison Rockefeller, Anita Roddick, Henry Royce, Helena Rubinstein, Sonia Rykiel, Vidal Sassoon, Richard M. Schulze, Rex David "Dave" Thomas, Hans Otto Wilhelm Wilsdorf, Charles Kemmons Wilson, Anna Wintour oraz Reinhold Wurth.


*

Andrzej Moszczyński jest autorem 23 książek, 34 wykladów oraz 3 kursów. Pasjonuje go zdobywanie wiedzy z obszaru psychologii osobowości i psychologii pozytywnej.


Ponad 700 razy wystąpil jako prelegent podczas seminariów, konferencji czy kongresów mających charakter spoleczny i charytatywny.


Regularnie się doksztalca i korzysta ze szkoleń takich organizacji edukacyjnych jak: Harvard Business Review, Ernst & Young, Gallup Institute, PwC.

Co mówią ludzie - Napisz recenzję

Oceny użytkowników

Z 5 gwiazdkami
11
Z 4 gwiazdkami
0
Z 3 gwiazdkami
0
Z 2 gwiazdkami
0
Z 1 gwiazdką
0

Nie weryfikujemy opinii, ale staramy się wykrywać i usuwać fałszywe treści
Recenzja użytkownika - Zgłoś jako nieodpowiednie

Chociaż nie można powiedzieć, że sukces firmy to sukces jednej osoby to myślę, że głównym atrybutem sukcesu jest lider. Takimi liderami i założycielami są samoucy, królowie biznesu, bez których nie było by wielu korporacji. Bez nich nie było by również tej książki. Pamiętajcie o tym, kiedy zanurzycie się w lekturze. Autor decydując się napisać tak dobrą biografię musiał poświęcić sporo czasu, aby powstała i chwała mu za to, bo myślę, że jeszcze długo nie było by takiego fascynującego zbioru informacji o sławnych samoukach.  

Recenzja użytkownika - Zgłoś jako nieodpowiednie

Kiedy na dworze zimno i ponuro, a deszcz stuka o szyby, mole książkowe takie jak ja, siadają wygodnie w fotelu z książką i kubkiem gorącej, goździkowej herbaty (polecam swoją drogą, jest przepyszna! 😉) w nieco szorstkich wełnianych skarpetach i nakrywają się ulubionym, milusim kocem. Przenoszą się wtedy w świat opowieści, odrywają od rzeczywistości..
„Sukcesy Samouków – Królowie wielkiego biznesu” to książka idealna na takie dni. Przenosi ona czytelnika w różne zakątki globu i opisuje interesujące historie ludzi biznesu. Warto docenić tutaj również język jakim pisana jest książka - zrozumiały, przyjemny i bardzo lekki (nie zorientujesz się kiedy skończyłeś połowę książki). Dla mnie ta książka to numer 1, biały kruk wśród inspiracji.
 

Wszystkie recenzje 10 »

Informacje bibliograficzne